एलोभेराको जुस डेंगुबाट बचाउन प्रभावकारी

नवयुग संवाददाता
२०८०, २३ भाद्र शनिबार १४:१६

Advertisement

काठमाडौं । एलोभेरा औषधीय गुणले भरिपूर्ण हुन्छ । यसमा पाइने गुणले शरीरलाई धेरै रोगबाट बचाउँछ । एलोभेरामा प्रोटिन, भिटामिन र एन्टि अक्सिडेन्ट गुण पाइन्छ, जुन स्वास्थ्यका लागि आवश्यक हुन्छ।

Advertisement

एलोभेराको जुस पिउनाले धेरै गम्भीर रोगबाट बच्न सकिन्छ । यसले प्रतिरक्षा प्रणालीलाई बलियो बनाउँछ। यसका साथै यसले पेटसम्बन्धी समस्यालाई पनि कम गर्छ । यसको स्वाद अलिकति तितो भए पनि स्वास्थ्यका लागि वरदान भन्दा कम छैन । आउनुहोस्, एलोभेराको जुस पिउनुका फाइदाहरू जानौं।

Advertisement

पाचन शक्ति बढाउँछ 

Advertisement

पाचन प्रणालीले शरीरलाई स्वस्थ राख्नको लागि महत्त्वपूर्ण भूमिका खेल्छ। गलत खानपान र अस्वस्थ जीवनशैलीले कब्जियत, एसिडिटी र अन्य पाचन समस्या निम्त्याउँछ। यदि तपाई पनि पेटसँग सम्बन्धित यी समस्याबाट हैरान हुनुहुन्छ भने आफ्नो आहारमा एलोभेराको जुस अवश्य समावेश गर्नुहोस् । एलोभेरामा धेरै इन्जाइमहरू हुन्छन् जसले पाचन प्रणालीलाई स्वस्थ राख्छ।

हाइड्रेसन
एलोभेरामा पानीको मात्रा धेरै हुन्छ। यसले तपाईको शरीरलाई हाइड्रेटेड राख्नुका साथै अन्य धेरै समस्याबाट बचाउँछ। यदि तपाइँ हरेक बिहान खाली पेटमा एलोभेराको जुस पिउनुहुन्छ भने, यसले शरीरबाट विषाक्त पदार्थहरू बाहिर निकाल्छ। जसका कारण धेरै गम्भीर रोगबाट बच्न सकिन्छ ।

पोषक तत्वहरूमा धनी
एलोभेरामा म्याग्नेसियम, क्याल्सियम, फोलिक एसिड, भिटामिन सी, भिटामिन ए, भिटामिन ई र अन्य पोषक तत्वहरू पाइन्छ। यसमा क्यालोरीको मात्रा निकै कम हुन्छ । यदि तपाईंले नियमित रूपमा खाली पेटमा एलोभेराको जुस पिउनुभयो भने तपाईं धेरै घातक रोगहरूबाट बच्न सक्नुहुन्छ।

प्रतिरक्षा प्रणाली बलियो बनाउँछ
एलोभेरामा एन्टिभाइरल र एन्टी इन्फ्लेमेटरी गुणहरू पाइन्छ। जसले प्रतिरक्षा प्रणाली बलियो बनाउन सहयोगी हुन्छ । यो भिटामिन बी १२ को स्रोत पनि हो, जसले तपाईंको शरीरलाई ब्याक्टेरियाबाट बचाउँछ। एलोभेराको जुस पिउनाले रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बलियो बनाउँछ, जसले तपाईलाई धेरै रोगबाट बचाउन सक्छ।

डेंगुमा फाइदाजनक
एलोभेरामा भिटामिन ए, भिटामिन सी, फोलिक एसिड र अन्य धेरै गुणहरू पाइन्छ। जसले डेंगुमा प्लेटलेट्स बढाउन मद्दत गर्छ । यसका लागि दैनिक खाली पेटमा एलोभेराको जुस पिउनुहोस्, यसले शरीरको कमजोरी हटाउँछ।

छालाको लागि लाभदायक
एलोभेरा छालाका लागि पनि निकै फाइदाजनक मानिन्छ । यसमा पानी प्रचुर मात्रामा पाइन्छ । यसले तपाईको छालालाई मोइस्चराइज गर्न मद्दत गर्छ। यसले कोलाजेन बढाउन पनि मद्दत गर्छ। एलोभेराको जुस पिउनाले स्वास्थ्य सम्बन्धी समस्याहरू कम हुन्छ र छाला पनि जवान देखिन्छ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*