चट्याङका बेला के गर्ने, के नगर्ने – अपनाउनुस् यी सुरक्षाका उपायहरु

नवयुग संवाददाता
५ आश्विन २०७६, आईतवार ०९:०८

काठमाडौं ।  चट्याङ् लागेर मानिसको मृत्यु हुने गर्दछ ।

सुरक्षा सर्तकता अपनाउने हो भने पनि चट्याङ्बाट हुने क्षति न्यूनिकरण गर्न सकिन्छ । चट्याङ् पर्दा विभिन्न सुरक्षा उपायहरु अपनाउन सकिन्छ । घरभित्र र घर बाहिर अनि चट्याङ परी सकेपछि पनि सुरक्षा सर्तकता अपनाउनु पर्छ ।

चट्याङ्का बेला अग्लो स्थानमा नजाने, जंगलमा भए एउटामात्र रुख भएको स्थानमुनि ओत लाग्नु पर्छ । यस्तै माछा मार्ने, पौडी खेल्ने डुंगा चढ्ने गर्नु हुँदैन ।

यस्तै चट्याङ्का बेला घरभित्र पनि सुरक्षा सर्तकता अपनाउनु पर्छ । विद्युतिय उपकरण प्रयोग नगर्ने, झ्याल ढोका खुला नछोड्ने, भित्तामा टाँसिएर नबस्ने, सिधै धारामा नुहाउने, भाँडा माझ्नेजस्ता कार्य गर्नु हुँदैन ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*