बजार खुलेको पहिलो दिन १२ दशमलव ८७ अंकले घट्यो नेप्से

नवयुग संवाददाता
१५ असार २०७७, सोमबार १५:५०

काठमाडौं । लकडाउनपछि सोमबार पहिलोपटक खुलेको नेपाल स्टक एक्सचेन्ज (नेप्से) परिसूचकमा १२ दशमलव ८७ अंकले घटेको छ। नेप्सेमा सोमबार १ दशमलव ०७ प्रतिशतको गिरावट देखिएपछि परिसूचक १ हजार १ सय ८८ दशमलव ८७ अंकमा कायम भएको छ।

सोमबार ३० वटा कम्पनीको ९ लाख ७० हजार कित्ता सेयर ४ हजार ८ सय ६२ पटक खरिदरबिक्री हुँदा ३४ करोड ७७ लाख ७१ हजार ८ सय ३३ रुपैयाँ बराबरको कारोबार भएको नेप्सेले जनाएको छ।

सोमबार जीवन बीमा, व्यापार, उत्पादन र अन्य समूहको उपसुचक क्रमशः २३७.६२, ३९.३४, १०२.९८ र २०.०६ अंकले बढेको छ भने बाँकी सबै समूहको उपसूचक घटेको छ। सबैभन्दा धेरै निर्जीवन बीमा समूहको उपसुचक १०१.४६ अंकले घटेको छ।

सोमबार सबैभन्दा धेरै हिमालय डिस्टिलरी लिमिटेडको ३ करोड ४३ लाख ६८ हजार रुपैयाँ बराबरको सेयर कारोबार भएको छ। कारोबार भएका सेयर संख्याको आधारमा भने नेपाल बैंक लिमिटेडको ६६ हजार ४ सय ७२ कित्ता सेयर किनबेच भएको छ। सबैभन्दा बढी नागरिक लगानी कोषका लगानीकर्ताले प्रतिकित्ता ९ दशमलव ९९ प्रतिशतका दरले कमाएका छन् भने सबैभन्दा धेरै गुमाउनेमा स्वाबलम्बन लघुवित्त वित्तीय संस्था लिमिटेडका लगानीकर्ताले प्रतिकित्ता ९ दशमलव ९९ प्रतिशतका दरले गुमाएका छन्।

सोमबार सेयर बजार खुलेको ४० मिनेटमा नकारात्मक सर्किट ब्रेक लागेपछि २० मिनेटका लागि कारोबार बन्द गरिएको थियो। परिसूचक १ हजार १ सय ५० दशमलव ५५ अंकको बिन्दुसम्म झरेको भएपनि बिस्तारै सम्हालिएर १ हजार १ सय ८८ अंकको बिन्दुसम्म पुगेको थियो।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*