२३ मंसिर २०७९, शुक्रबार

काठमाडौं-३२ का माओवादी नेता घिमिरे एमाले प्रवेश, महासचिव पोखरेलबाट स्वागत

प्रकाशित मिति :  २४ बैशाख २०७९, शनिबार ११:१७


काठमाडौं, बैशाख २४ । स्थानीय तहको निर्वाचन मिति नजिकिदै जाँदा नेकपा माओवादी केन्द्र छाडेर एमाले प्रवेश गर्ने क्रम दैनिक रुपमा हुन थालेको छ । माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले छोरी रेनु दाहाललाई जिताउन देशैभर कांग्रेससँग आत्मसमर्पण गरेको भन्दै काठमाडौंका प्रभावशाली एक जना नेता प्रचण्ड नेतृत्वको माओवादी त्यागेर आजबाट एमाले प्रवेश गर्नुभएको छ ।

काठमाडौं महानगरपालिका वडा नम्बर ३२ का प्रभावशाली नेता भरत घिमिरे आज आफ्नो टीमसहित एमाले प्रवेश गर्नुभएको हो । एमाले केन्द्रीय कार्यालयमा उहाँलाई महासचिव शंकर पोखरेलले पार्टीमा स्वागत गर्नुभयो ।

महासचिव पोखरेलको हातबाट खादा र टीका लगाएर एमाले प्रवेश गरेपछि पोखरेलले प्रचण्ड कम्युनिष्ट आन्दोलनकै गद्धार देखिएको र प्रतिक्रियावादीसामू मिलेर नेपालको कम्युनिष्ट आन्दोलन सकाउने षडयन्त्रमा लागेको प्रष्ट भइसकेपछि एमाले रोजेको बताउनु भयो ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !

२०१४ साल कात्तिक १५ गते ‘नवयुग’ पहिलोपटक साप्ताहिकका रुपमा प्रकाशित भएको थियो ।
अविभाजित नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको मुखपत्रका रुपमा यसको पहिलो अङ्कको मुख्य समाचारमा छापिएको थियो, ‘विधानसभाको लागि कम्युनिस्ट पार्टी सङ्घर्षशील ।’ पहिलो अङ्क (अङ्क १) को मूल्य १० पैसा थियो । ०४७ मा तत्कालीन नेकपा (माले) ले ‘नवयुग’लाई आफ्नो मुखपत्रका रुपमा आत्मसात गरेर प्रकाशन अघि बढाएको थियो । ०५५ सम्म यसको प्रकाशन अनियमित र विभिन्न स्वरुपमा भयो । थप..