१५ मंसिर २०७९, बिहीबार

एमालेमा सर्वसम्मत नेतृत्व चयनको सम्भावना बढ्यो, पदाधिकारी र केन्द्रीय सदस्यको नाम प्रस्ताव गर्ने अधिकार ओलीलाई

प्रकाशित मिति :  ११ मंसिर २०७८, शनिबार १५:०२सौराहा । नेकपा (एमाले) को दसौँ महाधिवेशनको जारी बन्दसत्र हलले मा सर्वसम्मत नेतृत्व चयनका लागि पदाधिकारीदेखि केन्द्रीय सदस्यसम्मको नाम प्रस्ताव गर्ने अधिकार पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई दिइएको छ । एमाले महाधिवेशनको बन्दसत्र हलमा उपमहासचिव विष्णु पौडेलले राख्नु भएको उक्त प्रस्तावलाई हलले समर्थन जनाएको हो ।

उद्घाटनसत्रपछि बसेको नवौँ महाधिवेशनपछिको अन्तिम केन्द्रीय कमिटी बैठकले सर्वसम्मत नेतृत्व चयनको प्रयासका लागि भन्दै पदाधिकारी र केन्द्रीय कमिटीको आकार बढाउने निर्णय गरेको थियो । उक्त निर्णयलाई पनि हलले सम्र्वसम्म रुपमा पारित गरेको छ । अध्यक्ष पदको उम्मेदवार घोषणा गर्नुभएका उपाध्यक्ष भिम रावलले भने निर्वाचनमै जान आफू तयार रहेको भन्दै असन्तुष्टि व्यक्त गर्नुभएको छ ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !

२०१४ साल कात्तिक १५ गते ‘नवयुग’ पहिलोपटक साप्ताहिकका रुपमा प्रकाशित भएको थियो ।
अविभाजित नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको मुखपत्रका रुपमा यसको पहिलो अङ्कको मुख्य समाचारमा छापिएको थियो, ‘विधानसभाको लागि कम्युनिस्ट पार्टी सङ्घर्षशील ।’ पहिलो अङ्क (अङ्क १) को मूल्य १० पैसा थियो । ०४७ मा तत्कालीन नेकपा (माले) ले ‘नवयुग’लाई आफ्नो मुखपत्रका रुपमा आत्मसात गरेर प्रकाशन अघि बढाएको थियो । ०५५ सम्म यसको प्रकाशन अनियमित र विभिन्न स्वरुपमा भयो । थप..