१४ मंसिर २०७९, बुधबार

नेकपा (एमाले) जनताको घर–घरमा र सबैको मनमनमा : अध्यक्ष ओली

प्रकाशित मिति :  ९ बैशाख २०७९, शुक्रबार १६:२५


काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीले अपनाइरहेको सिद्दान्त जनताको बहुदलीय जनवाद नै आजको माक्र्सवाद, लेनिनवाद, सिद्दान्त, नीति, विचार र अबको बाटो भएको बताउनु भएको छ ।

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी स्थापनाको ७४ औं वर्षगाँठका अवसरमा शुक्रवार पार्टी कार्यालय तुल्सीलाल अमात्य प्रतिष्ठान च्यासलमा आयोजित विशेष समारोहलाई सम्वोधन गर्दै अध्यक्ष ओलीले त्यस्तो बताउनु भएको हो । ‘जनताको बहुदलीय जनवाद आजको माक्र्सवाद, लेनिनवाद हो,’ उहाँले भन्नुभयो, ‘सिद्दान्त, नीति, विचार र आजको बाटो हो । यो त्यतिकै अकारण भनेको होइन, अर्थपूर्ण ढंगले नै भनिएको हो ।’ उहाँले नेपाल राष्ट्रको सही विचार जबज र राष्ट्रलाई सही ढंगले नेतृत्व गर्ने पार्टी एमाले नै भएको पनि प्रष्ट पार्नुभयो ।

ओलीले एमाले नै नेपालकोे पहिलो पार्टी प्रजापरिषद्को उत्तराधिकारी पार्टी भएको दाबीसमेत गर्नुभयो । ७४ वर्ष पार गर्दा एमाले घरघरमा मात्र नभई नेपालीहरुको मनमनमा पुगिसकेको उहाँको भनाई थियो । त्यही लोकप्रियताबाट अतालिएर सरकारबाट हटाइएको पनि उहाँले बताउनुभयो । ‘आजको एमाले घरघरमा मात्र होइन, जनताको मनमनमा पुगेको छ । संसारको जुनसुकै कुनामा भएका नेपालीको मनमा पनि पनि पुगेको छ,’ ओलीले भन्नुभयो, ‘त्यही भएर एमालेलाई सरकारबाट जालझेल गरेर हटाइएको छ । तर, हामी खुशी छौं, किनभने हामी जनजनका मनमा छौं, यो एमालेको सफलता हो ।’

ओलीले एमाले वलियो शक्तिका रुपमा स्थापित भएकै कारण कमजोर शक्तिहरुले गठबन्धन बनाएर प्रतिस्पर्धा गर्न खोजेको बताउनुभयो । उहाँले भ्रष्ट्राचार गर्नेहरुले नै एमालेविरुद्ध आरोप लगाएर जनताबाट अलग गराउन खोजेको पनि आरोप लगाउनुभयो ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !

२०१४ साल कात्तिक १५ गते ‘नवयुग’ पहिलोपटक साप्ताहिकका रुपमा प्रकाशित भएको थियो ।
अविभाजित नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको मुखपत्रका रुपमा यसको पहिलो अङ्कको मुख्य समाचारमा छापिएको थियो, ‘विधानसभाको लागि कम्युनिस्ट पार्टी सङ्घर्षशील ।’ पहिलो अङ्क (अङ्क १) को मूल्य १० पैसा थियो । ०४७ मा तत्कालीन नेकपा (माले) ले ‘नवयुग’लाई आफ्नो मुखपत्रका रुपमा आत्मसात गरेर प्रकाशन अघि बढाएको थियो । ०५५ सम्म यसको प्रकाशन अनियमित र विभिन्न स्वरुपमा भयो । थप..